18.01.2012 10:44

Rock Machine Volcano 30 preview

Rock Machine Volcano 30 preview

Převzato ze serveru WWW.MTBS.CZ.

Dnes se podíváme na kolo, které se nemusí bát masivního nástupu devětadvacítkové mánie, protože do enduro segmentu se velká kola zatím výrazněji neprosazují. Navíc řekli byste, že takhle nadesignovaný bike má své kořeny v Česku?

Rock Machine Volcano s označením 30 letos rozšířil enduro rodinku směrem k méně majetným bikerům a nutno podotknout, že to nebyl zřejmě krok špatným směrem. V roce 2011 si Volcano prodělalo svou premiéru a tak bylo zřejmě logickým krokem, že se pro letošní rok objevuje v dvojím provedení.

První co vás na Volcanu upoutá je rám. Ten je svařen z duralových výrazně hydroformovaných trubek z materiálu třídy 7005. Mistrovským dílem "tvarovačů" je pak zejména sedlová trubka, která ve své spodní polovině co milimetr mění průřez.

Před sedlovou trubkou zase spatříte prolis na horní rámové trubce, to prý kvůli větší pevnosti a tak je docela zarážející, že je hlavová trubka vybavena jen konstantním průměrem hlavového složení klasického rozměru 1 1/8".

Nicméně co se týká systému zadní stavby, tak tam se o klasice již moc mluvit nedá. Po mnoho let se řada výrobců inspiruje a různě upravuje své virtuální systémy a Volcano je klasickým příkladem biku, který využívá takto řekněme unifikovaný odpružený systém. Ačkoliv na něm nenajdeme ani patent VPP, ani Maestro či DW-Link, jde o virtuální uložení zadní stavby s velmi podobným situováním dvojice červených vahadel, na kterých se pohybuje trojúhelník zadní stavby.

Současně je na vahadlech umístěn také "plavně" uložený tlumič, jehož charakteristika by měla být díky pohybujícímu se spodnímu uchycení patřičně progresivní.

Komponenty a osazení

Enduro, to znamená začátek motokrosu a to znamená vyšší zdvihy. V případě třicítkového Volcana se bavíme o 16ti centimetrech vpředu a 15ti vzadu. Přední zdvih má na starosti Vidlice RST Storm Super, vybavená pevnou 200mm osou, zadních 150 mm pak kočíruje vzduchový tlumič Rock Shox Monarch R.

Co se týká pohonu a převodů, tak tam se levnější Volcano drží poněkud při zemi. Výhodou je, že nemáte deset pastorků na zadním kole, ale jen devět, nevýhodu pak budou možná někteří spatřovat v tom, že Rock Machine použil kompletní osazení jen nižší střední třídy v provedení Alivio přehazovačku, smyk i řadící páčky.

Kliky, osazené na kole, Truvativ Ruktion disponují dvojicí převodníků 36 a 24 zubů, kterou chrání proti úrazu masivní rockring a nechybí ani duralové platformové pedály od Wellga s vyměnitelnými piny.

Hydraulické kotoučovky Tektro Draco osazené 180mm kotouči vpředu i vzadu také nenajdete na enduro kolech zas tak často, ale dá se předpokládat, že si co do funkce pravděpodobně nezadají z levným Avidem, či Formulou.

Kola, která Rock Machine na tento model montuje, jsou upletena z nábojů Quando (přední) a Shimano (zadní) do ráfků WTB Laserdisc Freeride s dvojitou stěnou a obuta do plášťů Schwalbe Smart Sam Sport o rozměru 26x2,25".

Ostatní komponenty, kromě sedla WTB Volt, nadesignovaného v barevném duchu Volcana, dodal koncern Sram. Jedná se o sedlovku, řídítka a představec Hussefelt.

Volcano je v nabídce ve třech velikostech 16,5", 18,5" a 20,5" a jeho doporučená cena je pro český trh nastavena na baťovských 39 990,- Kč. Pokud se vám zamlouvá spíš vyšší osazení Shimano Deore a nevadí vám barevná kombinace sněhobílé s modrou barvou, pak se můžete poohlédnout ještě po dvojčeti označeném Volcano 50, které vás vyjde jen o pět tisíc dráž. V obou případech je poměr ceny a výkonu na velmi dobré úrovni.

Kompletní nabídku najdete na stránkách výrobce www.rockmachine.us i na webu Českého distributora www.cyklomax.cz.


Kontakt

CYKLOMAX, spol. s r.o.
Pardubická 504
Srch
533 52
Czech Republic
Tel.: +420 466 944 023
Fax: +420 466 944 022
E-mail:  


Velkoobchod cyklistickým vybavením Vybavení pro náročné


© 2018, CYKLOMAX, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing