05.06.2012 00:00

Přilba KED Certus v Cykloservisu

Přilba KED Certus v Cykloservisu

Zdroj (autor): Cykloservis (už)
www.ked-helmets.cz

Přilby KED se od konkurence liší hlavně použitou technologií výroby, která nevyznává in-mold spojení skořepiny a jádra, ale skořepina se k jádru lisuje dodatečně. To platí i pro testovaný model KED Certus, který je díky svému prodloužení v týlové partii a přetažení skořepiny až na vnitřní stranu určen pro použití spíše v těžším terénu.

Přilba je vyrobena zmíněnou technologií max SHELL, a přestože jsme na první pohled měli dojem, že obě součásti jsou nedílně spojeny v jeden celek, na hranách skořepiny je jasně znát separace obou vrstev. Certus nabídne jezdci v první řadě hluboký tvar, takže velice dobře padne na hlavu. Vzhledem k profilu bude vyhovovat spíše jezdcům s kulatějším tvarem hlavy. Zajištění celoobvodovou stahovací čelenkou bylo díky výstelce po celé přední části pohodlné a stažení kolečkem na zátylku jisté. Kolečko je odkryté, takže je snadno uchopitelné i v dlouhoprstých rukavicích. Malá odrazka na něm je sice plus pro bezpečnost, ale možná by bylo lepší použít reflexní folii.


Přilba disponuje celkem třinácti ventilačními otvory, z nichž ty zadní nejsou příliš rozměrné. Ventilace je tedy na střední úrovni, ale na druhou stranu nelze hovořit o tom, že by jezdec v přilbě „vařil“. Chválíme použití síťky proti hmyzu v čelních otvorech. Přezka na bradě má nestandardní systém zapínání, ale nabízí jemné doladění intenzity stažení, díky drobným zoubkům. Pásky pak lze přesně nastavit, a to díky zajišťovacímu kolečku Quick Stopp na horní straně přilby. Na hlavě tento model sedí bezpečně a jistě. Výhled není vzhledem ke středně dlouhému štítku omezen, navíc štítek disponuje dvojicí otvorů zakrytých průhlednými zorníky kouřového zabarvení, takže jezdec dostane do obličeje více světla než v případě klasického celoplastového štítku.
Vyznavače tvrdšího ježdění Certus uspokojí širokou nabídkou barevných variací i rozumnou hmotností 303 gramů (L 55-63 cm) a hlavně cenou 1 290 korun.


Kontakt

CYKLOMAX, spol. s r.o.
Pardubická 504
Srch
533 52
Czech Republic
Tel.: +420 466 944 023
Fax: +420 466 944 022
E-mail:  


Velkoobchod cyklistickým vybavením Vybavení pro náročné


© 2018, CYKLOMAX, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing